MED ZVEZDAMI IN POŽARNA VAJA

Prišel je težko pričakovani večer, 25. maj, večer med zvezdami. Učenci so se zelo veselili, da bodo lahko za nagrado za osvojeno bralno značko ta dan prespali v šoli. Ob 19.00 uri smo se ponovno zbrali v šoli. Učenci so si pripravili vse potrebno za spanje, nato je sledilo nekaj igre nogometa in igranja na igralih ob šoli. Po večerji smo si ogledali posnetek predstave KD Cven z naslovom Skriti zaklad, nato je knjižničarka Katja bralcem podelila bralna priznanja. Pridružila se nam je tudi gospa Ana iz Društva za zaščito živali Pomurje in izvedla predavanje za učence. Učenci so v ta namen nekaj tednov prej zbirali hrano za živali in naredili igrače zanje. Ko se je stemnilo je prišel učitelj Samo. S teleskopom smo opazovali zvezdnato nebo. Vmes smo uživali ob peki kruha nad žerjavico. Sledila je priprava na spanje, knjižničarka Katja je učencem prebrala zgodbico za lahko noč. Noč je bila mirna. Zjutraj smo vstali dobre volje. Najprej smo se razgibali, odtekli tek podnebne solidarnosti, nato je sledil zajtrk. Ta dan je pouk potekal nekoliko drugače. Ob deseti uri se je oglasil zvonec in naznanil, da je v naši šoli zagorelo. Na srečo je bila le požarna vaja in prikaz reševanja ponesrečencev in ujetih v stavbi. Pri vaji je sodelovalo pet okoliških prostovoljnih gasilskih društev, Zdravstveni dom Ljutomer in tudi vrtec. Najprej so se oglasile sirene, prihiteli so gasilci okoliških društev, ki so pričeli postavljati cevi za gašenje in pričeli z reševanjem ponesrečencev. Malo kasneje so na kraj prihiteli tudi gasilci PGD Ljutomer, ki so pričeli s postavljanjem tunela za reševanje učencev in učiteljic iz zgornjega nadstropja. Aktivirano je bilo tudi reševalno vozilo ZD Ljutomer, ki je na kraju oskrbelo poškodovance. Ob koncu vaje so nam prijazni gasilci razkazali še vsa intervencijska vozila, pokazali opremo, ki jo uporabljajo pri delu in odgovorili na veliko vprašanj. Še enkrat iskrena hvala vsem, ki so kakorkoli pripomogli k izvedbi požarne vaje. Bil je res zanimiv in aktiven dan, ki si ga bodo učenci zagotovo zapomnili.