Med zvezdami

Prišel je težko pričakovani večer, 31. maj, večer Med zvezdami. Učenci so se zelo veselili tega dogodka, da so lahko v šoli prespali. To je bila nagrada za osvojeno bralno značko. Ob 19.00 uri smo se zbrali v šoli, si pripravili ležišča in imeli večerjo. Nato nas je obiskala študentka Tjaša iz Društva za zaščito živali Pomurje. Preko projekcije nam je predstavila življenje zapuščenih in mučenih mačk ter psov. Skušala nas je poučiti in uzavestiti, kakšni moramo biti kot dobri skrbniki za živali. Ko se je stemnilo smo s teleskopom smo opazovali zvezdnato nebo. Videli smo planet Jupiter in njegove lune. Vmes smo uživali ob peki kruha na žerjavici. Sledila je priprava na spanje, še prej pa nam je knjižničarka Katja prebrala zgodbico o Zvezdici Zaspanki. Zjutraj smo vstali dobre volje. Po jutranji telovadbi in teku podnebne  solidarnosti smo imeli še delavnice s policisti Policijske postaje Ljutomer.